Barion Pixel Jaké plodiny sázet v červnu a červenci - www.zahradatech.cz
Jaké plodiny sázet v červnu a červenci

Jaké plodiny sázet v červnu a červenci

Pokud je zahrada dobře připravena, můžeme na ní v průběhu roku provést klidně i dvě sklizně. Právě nyní je ideální čas pro výsev plodin, které budete moci sklidit na podzim. Připravili jsme pro vás přehled rostlin, kterým stihnou do podzimu ještě dozrát plody a vy si na nich budete moci pochutnat.

V případě, že patříte mezi zahrádkáře a pěstitele, kteří budou vysévat plodiny do stejné půdy, v jaké měli první sklizeň, pak zpozorněte. Je důležité, abyste nepěstovali ve stejné zemině totožné druhy rostlin. Každá z rostlin má totiž jiné nároky na půdu, a pokud budete pěstovat stále ty stejné typy, živiny z půdy vymizí a záhony budou tzv. unavené. Naopak díky střídání rostlin podpoříte jejich růst, plodivost a ulevíte svým záhonům.

Červen a červenec jsou také ideální, abyste rostlinám dopřáli hnojivo, pokud samozřejmě nehnojíte pravidelně. Nezapomeňte však, že každá plodina upřednostňuje jiný typ a frekvenci hnojení. Jestliže se jim přizpůsobíte, opět se vám navýší výnosnost.

Co sázet v červnu a červenci?

Ze zeleniny můžeme v těchto měsících sázet zejména různé saláty, čínské zelí, fazole, hrášek, mrkev, brukev, pórek, červenou řepu i třeba cukrovou kukuřici. Červenec je také ideální pro výsadbu nových jahodníků.

Pokud pěstujete ve skleníku, stihnete také sklidit druhou várku rajčat, paprik i lilku.

Vyšší teploty letních dní urychlují růst, ale současně je nezbytné jednotlivé plodiny i více zalévat. Je proto dobré vodu z občasných přeháněk a dešťů zachytávat do velkých sudů a barelů.

Skleníky pomáhají i v létě

Výše zmíněné rostliny můžete i v létě pěstovat ve sklenících. Pokud skleník nemáte, je vhodná doba na jeho založení. Stačí si vybrat malý skleník pro pohodovou spotřebu a nenáročné pěstování, větší skleník pro pořádnou sklizeň nebo třeba pavilon ke stěně domu.

Pokud v létě ve skleníku dostatečně větráte, rostliny se vám nespálí a odmění vás brzkou úrodou. Můžete také přidat pro jistotu stínění. Skleníky jsou také skvělé jako ochrana před přívalovými dešti, které dokáží sklizeň nevratně poničit.

Ať už se rozhodnete v těchto měsících sázet jakékoliv plodiny, přejeme, ať se jim na zahrádce daří a můžete se těšit na bohatou úrodu.

Více než 8000 produktů
pro zahradu i dílnu
Hobby i profi technika
u nás si vybere každý
Kamenná prodejna
v Hradci Králové
Autorizovaný servis
záruční i pozáruční opravy