Zahradní stavby pro různé příležitosti

Zahradní stavby pro různé příležitosti

Zahrada je unikátní prostor, který si můžete přizpůsobit podle svých představ. Někdo upřednostní ovocný sad, někdo lány jahod a jiný se zase těší z pohledu na květinové záhony. Každá zahrada ovšem potřebuje určité zázemí, a právě k tomu jsou ideální zahradní stavby. Jedná se o stavby, ke kterým nepotřebujete žádné povolení od stavebního úřadu, a navíc si můžete vybrat z široké palety typů.

Zahradní domky

Zahradní domek je skvělé místo, kam uskladnit nářadí a náčiní a třeba i případný zahradní nábytek. Na trhu jsou zahradní domky různých velikostí i typů. Při nákupu se musíte rozhodnout, zda si přejete domek dřevěný nebo plastový, a také zvážit jeho dekorativní funkci. Oblíbené jsou totiž zahradní domky s okny, ve kterém můžete pohodlně přečkat letní přeháňku.

Pokud na zahrádce nemáte zahradní domek, můžete si vystačit se zahradním úložným boxem. Stačí ho jen vybavit poličkami a vznikne vám dostatek prostoru pro všechno vaše nářadí.

Skleníky, minipařeniště

Pařeniště  a skleníky jsou častou součástí zahrady. Pařeniště se hodí k pěstování menší zeleniny jako jsou ředkvičky a saláty, případně pro předpěstování jiných rostlin. Skleníky vám pak umožní urychlit a případně prodloužit dobu sklizně při správném rozvržení sázení.

Pergoly, altány a stříšky

Aby čas strávený na zahrádce byl skutečně pohodlný a příjemný, je vhodné mít klidné suché místo, kde se dá odpočinout. Takovým může být oblíbené místo pod stromem nebo přímo altán či pergola. Skryje vás před deštěm i poledním sluncem.

Altány jsou samostatně stojící stavby. Mohou být plastové, které se dají vytáhnout pouze na sezonu nebo jen na víkend, nebo permanentní dřevěné. Dřevěný altán je stylovou součástí zahrady. Nezapomeňte mu však věnovat pozornost po stránce údržby dřeva. Luxusnější variantou jsou pak vysoce odolné hliníkové altány.

Pergola zase vytvoří zastíněné místo většinou přiléhající k domu. Je ideální pro krytí teras, na kterých pak můžete grilovat i v dešti. Můžete také zapřemýšlet na samostojnými hliníkovými pergolami.

 

Stříšky jsou pouze malá krycí plochy nad dveřmi. Stříška nad dveřmi se velmi hodí v dešti, pokud si potřebujete odložit nákup a vytáhnout klíče. Stříšky se používají také na krytí některých druhů rostlin před prudkým deštěm a proti slunci. Dají se také pořídit boční zástěny ke dveřím pro lepší krytí.

Jiné zahradní stavby

Za jinou zahradní stavbu rozhodně můžeme považovat garáž nebo přístřešek pro auto. Může se jednat o dřevěnou garážovou stavbu nebo dokonce o levnější moderní plachtovou garáž. Garáž se samozřejmě dá využít i jako zahradní domek na nářadí.

Dále sem patří také různé prolézačky a zahradní domky pro děti.

Ať už na svou zahradu umístíte jakoukoliv zahradní stavbu, vybírejte skutečně pečlivě, aby vám dělala radost a pobyt na vaší zahrádce byl skutečně příjemný.

Více než 8000 produktů
pro zahradu i dílnu
Hobby i profi technika
u nás si vybere každý
Kamenná prodejna
v Hradci Králové
Autorizovaný servis
záruční i pozáruční opravy